Alternatywne kolory drzwi wewnętrznych

Rozważając wystrój domu, właściciele domów często decydują się na neutralne kolory, zwłaszcza jeśli chodzi o drzwi wewnętrzne. Prawie każdy pokój ma drzwi zapewniające prywatność, czy to standardowe drzwi, czy drzwi kieszonkowe. Chociaż czerń i biel są powszechnymi kolorami drzwi wewnętrznych, możesz wybrać odważny lub niepowtarzalny i pomalować drzwi na nowy kolor. To nada każdemu pomieszczeniu nowy i ekscytujący wygląd.

piękne drzwi

Wybór koloru

Jeśli zdecydujesz się na nowy kolor drzwi wewnętrznych oprócz czerni i bieli, jaki kolor wybrać? Może to być trudna decyzja, ponieważ jest tak wiele kolorów do wyboru. Najpierw zadaj sobie kilka pytań. Czy chcesz, aby drzwi się wyróżniały? A może chcesz pomalować całe drzwi lub tylko panele na nowy kolor? Czy masz akcentujący kolor w całym domu lub w konkretnym pomieszczeniu, którego możesz użyć jako koloru drzwi?

 

Wskazówki dotyczące wyboru idealnego koloru

Jest wiele rzeczy do rozważenia przed wyborem konkretnego koloru drzwi wewnętrznych w twoim domu. Możesz zacząć od rozważenia opcji, a następnie pomalować jedne drzwi, aby zobaczyć, jak lubisz kolor. Jednym z pomysłów jest wybór nieco innego neutralnego koloru, takiego jak jasnoszary lub jasnoniebieski. Daje to odrobinę koloru na drzwiach bez nadmiernego dramatyzmu. Ale jeśli czujesz się dramatycznie, wybierz odważny wybór i pomaluj drzwi wewnętrzne na jasny koral lub turkus, lub na dowolny kolor. Zacznij od jednych drzwi i rozważ pomalowanie każdego na ten sam kolor, aby zachować ciągłość. Możesz również wybrać inny kolor dla każdych drzwi, aby uzyskać wyjątkowe podejście.

 

Najtrudniejszą częścią tego procesu jest wybór koloru. Pobierz kilka próbek próbek z lokalnego sklepu z farbami i udaj się do domu, aby porównać z kolorem ścian w każdym pokoju. Po zawężeniu wyboru możesz wypróbować przykładowe farby, aby zobaczyć, który kolor najbardziej Ci się podoba. Malując tylko jedne drzwi, wykonujesz trochę pracy, a potem żyjesz przez chwilę z wyborem, aby zobaczyć, z jakim kolorem chcesz się połączyć na stałe.

 

Wspaniałą rzeczą w farbie jest to, że możesz zmienić kolor, kiedy tylko chcesz. Nie utknąłeś z kolorem, który wybrałeś na początku. Spróbuj więc odmalować swoje drzwi wewnętrzne. Może się okazać, że od razu wybierzesz najlepszy kolor, który się wyróżnia. A jeśli nie spodoba ci się nowy kolor, możesz wrócić do standardowych białych lub czarnych drzwi lub wypróbować nowy kolor. Możliwości są nieograniczone!

Użyj wyobraźni i poświęć trochę czasu, aby odkryć swoje preferencje kolorystyczne i jak możesz odmienić swój dom. Możesz również rozważyć plamę, a nie farbę . W sumie możesz być zaskoczony, jak dobrze potrafisz malować drzwi i wybierać niepowtarzalne kolory do swojego domu!